Неубедителен Юнайтед се нуждаеше от дузпа и червен картон за обрат от 0:2 до 3:2 Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед се върна към славните времена и зарадва феновете на "Олд Трафорд" с обрат от 0:2 до 3:2 срещу Нотингам Форест.

Тимът на Ерик тен Хаг обаче изобщо не бе убедителен в представянето си и още до четвъртата минута изоставаше с два гола.

В откриващите секунди Бруно Фернандеш застраши вратата на гостите с далечен удар, но при контрата след корнера Нотингам поведе. Тайво Айвони се възползва от скоростта си и останал сам срещу Онана не сбърка.

Две минутки по-късно Вили Боли, и с малко късмет, вкара втори гол за гостите. След центриране в наказателното поле топката се удари в главата на Боли, след което влезе отново в мрежата на Онана, който остана на място.

Постепенно Юнайтед пое инициативата. В 17-ата минута Кристиан Ериксен бе намерен на перфектна позиция от Рашфорд и отблизо намали. Минути по-късно Каземиро имаше шанс да изравни, но от четири-пет метра с глава не успя да уцели вратата.

През втората част все пак бразилецът се разписа. В 52-рата Юнайтед разигра перфектно заучено положение. Фернандеш върна топката към Рашфорд от фаул, влезе в наказателното поле и я получи отново. Португалецът я свали с глава за Каземиро, който отблизо вкара за 2:2.

Последваха нови силни минути за "червените дяволи". Удар на Антони бе спасен от вратаря Търнър, а при една атака в 67-ата минута Фернандеш се откъсваше сам срещу стража, но бе повален. За нарушението капитанът на гостите Джо Уоръл бе изгонен с директен червен картон.

В 75-ата минута Юнайтед получи и дузпа, изработена от Рашфорд. Фернандеш не сбърка от бялата точка, осигурявайки трите точки за домакините, които се върнаха на победния път след загубата с 0:2 от Тотнъм в предишния кръг.

Накрая Юнайтед се затвори, за да пази резултата, и допусна няколко опасни положения пред Онана, но футболистите на Нотингам не успяха да се възползват от тях.