Обречен ли е Сити срещу Юнайтед? Гуардиола смята така...

Обречен ли е Сити срещу Юнайтед? Гуардиола смята така... Снимка: Getty Images

Пеп Гуардиола бе изключително недоволен от играчите си след загубата с 0:2 от Саутхемптън на четвъртфинала за Купата на лигата.

"Светците" се намират на дъното на Висшата лига, но пребориха един от фаворитите за всеки трофей в Англия, и то без да му позволят да отправи точен удар във вратата.

За "гражданите" това се случва за първи път от април 2018-а, когато Ливърпул удържа Сити без удар в очертанията на вратата.

"По-добрият отбор днес спечели - каза Пеп след мача. - Те бяха по-добри. Ние не играхме добре. Стартирахме лошо и след това не успяхме да се възстановим.

В днешния ден изобщо не бяхме близо до това как трябва да изглеждаме. Не бяхме подготвени да достигнем до полуфиналите на този турнир. Просто не бяхме готови за мача."

За Сити предстои градско дерби с Юнайтед на "Олд Трафорд". Според Гуардиола, ако отборът му играе така и в събота, няма никакъв шанс срещу "червените дяволи": "Ако играем така, нямаме никакъв шанс."

Въпреки загубата мениджърът на Саутхемптън Нейтън Джоунс определи Гуардиола за най-добрия треньор в света. Останалите коментари в Англия обаче не бяха толкова ласкави по адрес на каталунеца.

"Не се сещам за по-слаби 45 минути на Сити при Пеп Гуардиола. Допуснаха толкова много грешки... - коментира Джейми Реднап в студиото на "Sky Sports" за кошмарната първа част, в която Сити допусна и двете попадения за загубата от "светците".