Печален рекорд показва големия проблем на Реал в Ел Класико

Печален рекорд показва големия проблем на Реал в Ел Класико Снимка: Getty Images

Реал Мадрид претърпя истинско унижение на своя стадион "Сантяго Бернабеу" при загубата с 0:4 в дербито срещу Барселона.

Снощното Ел Класико се разви по кошмарен начин за испанския шампион и той изостана на 6 т. зад големия си враг в Ла Лига.

Вярно е, че резултатът е до известна степен подвеждащ, тъй като мачът беше отворен до 54-тата минута, когато падна първият гол. А и може да се каже, че Реал изглеждаше по-опасният отбор преди почивката и имаше повече на брой положения.

Само че "белите" паднаха в големия капан, който им беше заложил Ханзи Флик, и всъщност именно това се оказа решаващо за краха им.

Високо изнесената защитна линия на Барса успешно оставяше в засада нападателите на противника отново и отново.

Рисковият подход с изкуствените засади напълно се отплати, а Реал даже изравни свой печален рекорд по записани засади за едно полувреме в първенството.

Преди почивката домакините бяха хванати в засада цели 8 пъти, което до момента им се беше случвало само в един мач срещу Селта през 2013 г.

През второто полувреме подходът на каталунците продължи да бъде успешен и Реал завърши срещата с общо 12 засади.

Показателно е също, че осем от тях бяха на сметката на френската звезда Килиан Мбапе.

Мбапе така и не успя да се нагоди към играта на съперниковите защитници и постоянно падаше в клопката им.

Затова и беше отменен голът му през първото полувреме при 0:0.

Накрая статистиката на Мбапе беше доста разочароваща и той завърши с два отменени гола, нула създадени положения, само едно спечелено единоборство и един успешен дрибъл.

Трите му точни удара пък не бяха достатъчни, за да се разпише.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.