Пренареждане: Манчестър Сити е новият лидер във Висшата лига!

Манчестър Сити е новият лидер във Висшата лига на Англия. "Гражданите" се възползвата от грешната стъпка на Челси при гостуването на "сините" на Уест Хем и след 3:1 при визитата си на Уотфорд изпревариха тима на Томас Тухел с две точки.

В момента класирането изглежда така:

1. Манчестър Сити 35 т.

2. Ливърпул 34 т.

3. Челси 33 т.

"Гражданите" доминираха през целия мач на "Викъридж Роуд" и победата им можеше да е още по-убедителна.

Още в четвъртата минута Рахийм Стърлинг откри резултата, след като засече с глава центриране на Фил Фоудън. Роуз остави английският национал непокрит и той не сгреши. Грийлиш и Стърлинг пропуснаха още няколко добри ситуации, като и Бахман често трябваше да прави спасявания. В 31-вата минута стражът на Уотфорд изби поредния точен удар, отправен този път от Гюндоган, но след това топката стигна до Бернардо Силва, който от малък ъгъл удвои аванса на гостите. До почивката Фоудън пропусна още една чиста възможност.

В 63-тата минута Бернардо Силва се разписа за втори път, след като получи от Кайл Уокър и с много техничен удар с левия крак прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Бахман.

В 74-тата минута Кучо Ернандес вкара почетното попадение за "стършелите".