Разгром изравни Арсенал със Сити и Вила

Разгром изравни Арсенал със Сити и Вила Снимка: Getty Images

Арсенал разби Кристъл Палас с 5:0, което изравни "артилеристите" по точки с Манчестър Сити и Астън Вила - по 43, на две зад лидера Ливърпул.

"Артилеристите" и бримингамци обаче с с мач повече от останалите отбори в четворката.

Габриел Магаляеш даде аванс на домакините в 11-ата минута, а в 37-ата отново той бе замесен във втория гол за Арсенал, който обаче бе записан като асистенция на вратаря Дийн Хендерсън.

В 59-ата Леандро Тросар направи резултата класически след светкавична контра и асистенция от Жезус.

В последните минути Габриел Мартинели заби още две попадения за "артилеристите", оформяйки крайното 5:0.

Загубата оставя Палас на 14-ата позиция с 21 точки, на пет над опасната зона.