Реал доказва, че може да стане шампион и без селекция

Реал доказва, че може да стане шампион и без селекция Снимка: Getty Images

Реал Мадрид постигна още една важна победа в Ла Лига, с която увеличи преднината си на върха в класирането.

"Кралете" спечелиха с 1:0 домакинството на Атлетик Билбао, а очакваният голмайстор беше капитанът Карим Бензема.

Французинът се разписа отблизо в 40-ата минута след спасен удар на Асенсио и опит за добавка на Модрич.

Реал обаче не игра никак убедително и допусна доста положения пред вратата си.

През втората част играчите на Карло Анчелоти отстъпиха инициативата и само пропуските на Атлетик и спасяванията на Тибо Куртоа оставиха резултата непроменен.

Все пак Реал Мадрид взе своето и доказа, че и без да е в най-добрата си форма е фаворит за шампионския трофей.

По-рано днес се появи новината, че "белите" не смятат да правят селекция през зимата, а Анчелоти е доволен от състава, с който разполага.

В класирането преднината пред втория Атлетико Мадрид вече е 7 т., но "дюшекчиите" са с мач по-малко.