Реал нямаше проблеми с последния и съкрати преднината на Барселона

Реал нямаше проблеми с последния и съкрати преднината на Барселона Снимка: Getty Images

Реал Мадрид победи с лекота с 4:0 последния в Ла Лига Елче и намали преднината на Барселона на върха в класирането.

На своя "Сантяго Бернабеу", Реал беше максимално улеснен от двете дузпи, които получи още през първата част и които бяха реализирани от Карим Бензема.

Преди това Марко Асенсио откри резултата, а 10 минути преди края резервата Лука Модрич вкара четвъртия гол.

Така "Белия балет" съкрати аванса на Барса до 8 т. и вече има 48 пункта срещу 56 за вечния съперник.

След този по-лек мач играчите на Карло Анчелоти влизат в трудна серия. В събота предстои гостуване на Осасуна, а след това дербита с Ливърпул в Шампионската лига, с Атлетико Мадрид за първенство и с Барселона за Купата на краля.