Реал обърна Еспаньол и показа, че е готов за Ливърпул

Реал обърна Еспаньол и показа, че е готов за Ливърпул Снимка: Getty Images

Реал Мадрид трябваше да обръща резултата, за да стигне до победата в домакинството си на Еспаньол. "Кралете" получиха ранен гол, но с два гола до още до почивката стигнаха до обрата, а Марко Асенсио в добавеното време на мача оформи крайното 3:1.

Домакините изоставаха в резултата още в осмата минута. След поредица от грешки в бяло топката бе раздадена надясно, където я пое Рубен Санчес. С хубаво успоредно на аутлинията подаване той намери Хоселу, който, без да спира топката, с мощен шут я прати в горния десен ъгъл на Куртоа.

В 22-рата Винисиус изравни. Бразилецът напредна по лявото крило, след което влезе навътре към наказателното поле и с удар между четирима играчи на каталунците намери долния ляв ъгъл на вратата - 1:1.

Обратът дойде 17 минути по-късно, когато Едер Милитао с глава вкара за втори път топката във вратата на Пачеко.

В 75-ата Реал можеше да вкара и трети гол, но удар на Родриго от пряк свободен разтресе напречната греда.

Третият гол, все пак, дойде в добавеното време, когато Марко Асенсио оформи крайното 3:1.

Това бе първа победа за "белите" от разгрома с 5:2 над Ливърпул от осминафиналите в Шампионската лига. Реваншът на "Сантяго Бернабеу" е в сряда. Минути по-рано пък футболистите на Юрген Клоп се изложиха срещу последния във Висшата лига.

Другият уикенд предстои още един сериозен тест за тима на Карло Анчелоти - гостуване на "Камп Ноу" в Ла Лига, а на 5 април Реал отново ще гостува на Барса, но в реванша от полуфиналите за Купата на краля. Първият мач на "Бернабеу" бе спечелен от Барса с 1:0.

Със спечелените три точки Реал събра 56 на втората позиция, на шест зад лидера Барселона. Еспаньол остава 13-и с 27.