Рекордьорът на трансферния пазар продължава да се мъчи на терена

Рекордьорът на трансферния пазар продължава да се мъчи на терена Снимка: Getty Images

Рекордьорът по похарчени пари за трансфери Челси продължава с бледото си представяне на терена и завърши 0:0 с Фулъм на "Стамфорд Бридж".

В срещата от 22-рия кръг на Премиър лийг луксозните нови попълнения на "сините" Енцо Фернандес и Михайло Мудрик започнаха като титуляри, но украинецът беше сменен още на почивката с друг от новите - Нони Мадуеке.

120-милионният Фернандес пък записа дебют и изигра цял мач в халфовата линия, но не успя да помогне на тима си да стигне до успеха.

През първото полувреме Кай Хаверц пропусна няколко изгодни положения за Челси, като в последния случай удари греда с прехвърлящия си удар.

Фулъм също организира няколко обещаващи атаки, а Андреас Перейра предизвика спасяване от Кепа още в началото.

И през второто полувреме си пролича липсата на голмайстор в редиците на Челси, а атаките на домакините не даваха резултат.

Енцо Фернандес и Конър Галахър се отчетоха с опасни удари от дистанция, а резервата Давид Датро Фофана беше най-близо до гола, след като преодоля Бернд Лено, но ударът му беше избит от защитник пред голлинията.

Челси се намира едва на девето място в класирането и остава на 2 т. зад новака в елита Фулъм.

Отборът на Греъм Потър има 9 т. по-малко от четвъртия Манчестър Юнайтед и дори влизането в топ 4 изглежда все по-трудно постижима цел през този сезон.