Сърбин герой за Реал в Страната на баските

Реал Мадрид победи Реал Сосиедад с 2:0 като гост в двубой от 16-ия кръг на Примера дивисион. Силен мач за "кралете" направи Лука Йович, който влезе още в 17-ата минута на мястото на контузилия се Карим Бензема. Сръбският национал се отличи с гол и асистенция за мадридистите.

"Белите" получиха тежък удар още в самото начало, след като Бензема трябваше да напусне терена принудително. Влизането на Йович обаче изигра своята роля за победата на "кралете".

Първото полувреме не предложи почти никакви емоции, но след почивката Реал се развихри.

В 47-ата минута Винисиус мина на парад през защитата на съперника, подаде на Йович, който отлично му върна и бразилецът откри резултата.

Реал имаше тотален контрол в този период и в 57-ата минута стигна до втори гол. След центриране Каземиро свали топката с глава и Йович се озова на отлична позиция, за да се разпише за крайното 0:2.

Реал води с осем точки на върха пред втория Севиля, но е и с мач повече.