Шампионска победа в 97-ата минута за Арсенал!

Шампионска победа в 97-ата минута за Арсенал! Снимка: Getty Images

Арсенал постигна шампионска победа след велик обрат от 0:2 до 3:2 срещу Борнемут у дома. Победното попадение на "Емирейтс" падна в 97-ата минута, а в герой за "артилеристите" се превърна Рийс Нелсън, който с бомбен шут от границата на наказателното поле донесе така важните три точки в борбата за титлата.

Преди това тимът на Микел Артета успя да се върне от два гола пасив, но така и не се виждаше как ще стигне до трети. До добавеното време, когато дойде великолепният изстрел на резервата Нелсън.

Гостите откриха след по-малко от 20 секунди игра след брилянтно заучено изпълнение на център. "Черешките" пробиха с дълъг пас отдясно, последва центриране и Филип Билинг отблизо матира Рамсдейл.

Арсенал отговори с няколко опасни удари отдалеч, но Нето се справи с всички опасности, включително и с един удар на Сака, който от четири-пет метра уцели вратаря на Борнемут, вместо да прати топката в мрежата.

В 20-ата минута, при една контраатака, Борнемут можеше да вкара и втори гол, но Рамсдейл се справи блестящо и с плонж отрази удар на Отара, който бе останал сам срещу него.

Малко след почивката "черешките" все пак удвоиха аванса си. Сенси направи резултата 2:0, засичайки с глава центриране от корнер.

Последваха вихрени минути за Арсенал. В 62-рата минута Томас Партей намали. Халфът бе именно човекът, който изпусна Сенси за втория гол на Борнемут, но малко по-късно се реваншира. Нето не изчисти добре едно центриране от корнер, Смит Роу върна топката в малкото му наказателно, където непокритият Партей се разписа.

Осем по-късно Бен Уайт изравни. Току-що влезлият в игра Рийс Нелсън центрира отляво, Уайт бе оставен сам, който я от воле я засече. Нето успя да избие, но малко след като топката бе преминала голлинията с целия си обем - 2:2.

Арсенал натисна за пълния успех и той дойде в последната секунда. В 97-ата минута домакините изпълниха 18-ия си корнер, след който топката стигна до Рийс Нелсън. Той я овладя и с мощен шут с левия крак от границата на наказателното поле хвърли "Емирейтс" в екстаз.

С победата Арсенал отново е на пет точки пред Манчестър Сити, докато Борнемут, който в един момент беше излязъл от зоната на изпадащите, остава предпоследен.