Сити разпиля втородивизионен отбор и продължава напред във ФА Къп

Сити разпиля втородивизионен отбор и продължава напред във ФА Къп Снимка: Getty Images

Манчестър Сити разби борещия се за оцеляването си в Чемпиъншип отбор на Хъдърсфийлд с 5:0 в мач от третия кръг за ФА Къп.

Пеп Гуардиола даде шанс на сериозна част от резервите, но като титуляри започнаха Рубен Диаш, Йошко Гвардиол, Фил Фоудън и Хулиан Алварес, а през втората част на терена се появиха Кеврин де Бройне и Жереми Доку.

Фоудън заби два гола за успеха, а по един добавиха Алварес, Оскар Боб и Доку.

"Гражданите" смазаха съперника си и по владеене на топката с около 85% по време на целия двубой.

Сити създаде над 20 положения пред противниковата врата, като можеше да вкара дори още някой-друг гол за радост на феновете на "Етихад".

Така "гражданите" продължават безпроблемно към следващия кръг на ФА Къп, защитавайки трофея си от миналия сезон.