Страхотен Наполи вкара пет в града на Ромео и Жулиета

След победите на Милан, Интер и Рома, Наполи също започна успешно новата кампания в Калчото. В първия си мач за сезона отборът на Лучано Спалети разби Верона с 5:2 като гост.

Това стана, въпреки че домакините поведоха в 29-ата минута след попадение на Кевин Лазаня. Новото попълнение на неаполитанците Хвича Кварацхелия изравни в 37-ата минута, а в добавеното време на първата част Виктор Осимен направи резултата 1:2.

Томас Анри изравни в началото на второто полувреме, но малко по-късно головата фиеста на Наполи продължи. Пьотър Желински (55), Станислав Лоботка (65) и резервата Матео Политано (79) се разписаха за убедителния успех на гостите.

Попадение на Адам Унас за 6:2 пък бе отменено.

В първото си домакинство през сезона през уикенда тимът на Спалети е домакин на новака Монца.