Странна ВАР дузпа спаси Ювентус в дербито

Странна ВАР дузпа спаси Ювентус в дербито Снимка: Getty Images

Интер и Ювентус завършиха 1:1 на "Джузепе Меаца" в Дерби д'Италия от 9-ия кръг на Серия "А".

Юве дълго изоставаше в резултата и се спаси с необичайна дузпа в края на двубоя, отсъдена след подробно разглеждане с ВАР.

Един Джеко откри в 17-ата минута с добавка, след като страхотен удар на Чалханоглу се отби в гредата.

Интер обаче подходи твърде предпазливо през втората част в пазене на преднината и беше наказан в 85-ата минута.

Тогава при безобидна ситуация Дъмфрис посегна да изрита една топка, но леко нацели крака на Сандро.

Положението беше на границата на наказателното поле и реферът Мариани беше посъветван да изгледа повторенията.

В крайна сметка той отсъди дузпа за Ювентус, а появилият се като резерва Пауло Дибала се нагърби с изпълнението и беше точен - 1:1.

Така върхът в класирането на калчото вече изглежда още по-интересно, след като по-рано днес Наполи допусна първа грешна стъпка за сезона и завърши 0:0 с Рома.

Наполи и Милан са лидери с по 25 т. пред Интер с 18.