Терминаторът Холанд поведе Сити към нова победа

Терминаторът Холанд поведе Сити към нова победа Снимка: Getty Images

Без особени трудности Манчестър Сити постигна осмата си победа от началото на сезона във Висшата лига - 3:1 над гостуващия Брайтън.

Нови две попадения на сметката си добави головата машина Ерлинг Холанд, който вече е наказвал противниковите вратари 22 пъти през тази кампания.

Норвежецът откри резултата в 22-рата минута, наказвайки грешка в защитата на гостите.

В 43-тата минута той удвои от дузпа, отсъдена с ВАР за нарушение срещу Бернардо Силва.

В началото на втората част Брайтън се върна в мача с гол на Леандро Тросар, но Кевин Де Бройне оформи крайния резултат 15 минути преди края.

Сити остава на второ място в класирането и вече е на точка зад лидера Арсенал, който обаче има мач по-малко.