Тежък провал за Бензема и отбора му на Световното клубно първенство

Тежък провал за Бензема и отбора му на Световното клубно първенство Снимка: Getty Images

Шампионът на Саудитска Арабия Ал-Итихад записа болезнен провал на Световното клубно първенство, на което е домакин.

Тимът отпадна още преди полуфиналите след загуба с 1:3 от египетския Ал-Ахли.

Присъствието на звезди като Карим Бензема, Н'Голо Канте и Фабиньо не помогна на арабския тим, който беше надигран от шампиона на Африка.

За Бензема провалът беше и личен, тъй като той пропусна дузпа в края на първото полувреме при 1:0 за съперника и това се оказа повратен момент.

Още в началото на втората част Ал-Ахли качи резултата до 3:0, а Бензема отбеляза почетния гол за своите едва в добавеното време.

На полуфинала египтяните ще се изправят срещу първенеца на Южна Америка Флуминензе.

Европейският шампион Манчестър Сити пък ще играе с Урава Ред Даймъндс.

Японците победиха мексиканския Леон с 1:0.

Това ще бъде втори полуфинал на Световното клубно първенство за Урава Ред Даймъндс, които през 2007 г. загубиха от Милан на тази фаза.