Тотнъм навакса два гола пасив при подновяването на Висшата лига

Тотнъм навакса два гола пасив при подновяването на Висшата лига Снимка: Getty Images

Тотнъм изоставаше с 0:2, но стигна до 2:2 в гостуването на Брентфорд в първи двубой след подновяването на Премиър лийг.

Играчите на Антонио Конте изиграха доста разочароващо първо полувреме след паузата заради Световното първенство, но от 65-ата минута нататък наваксаха два гола пасив и не бяха далеч и от пълния обрат.

Домакините поведоха в 15-ата минута, когато защитата на Тотнъм проспа едно центриране отдясно, Фрейзър Форстър направи спасяване след рикошет, а Янелт вкара с добавка на празна врата за 1:0.

Темпото не беше особено високо и си личеше, че Спърс са позагубили ритъм, а опитите им да изравнят не водеха до кой знае какво.

В началото на второто полувреме Брентфорд стигна до втори гол. Ерик Дайър се провали при изчистването на една топка и така се стигна до корнер, а след него кълбото беше отклонено с глава към Айвън Тони.

Голмайсторът на "пчеличките" порази мрежата отблизо за 2:0.

В 65-ата минута обаче Тотнъм се събуди и Хари Кейн намали с глава.

6 минути по-късно Пиер-Емил Хьойберг изравни с отлично насочен удар от пеналта.

"Шпорите" тръгнаха да търсят победата и Кейн беше на сантиметри от втори гол с глава, но горната греда спаси Рая.

В края на добавеното време вратарят отрази без особени проблеми удар на Хюн-Мин Сон и така двата тима поделиха точката.

Тимът на Конте остава на четвъртата позиция в класирането с 30 т., колкото има и третият Нюкасъл (мач по-малко).

Лидер е Арсенал с 37 т. и два двубоя по-малко от Спърс.