Трилър с пет гола в дебютното дерби на Рим за Моуриньо и Сари

Трилър с пет гола в дебютното дерби на Рим за Моуриньо и Сари Снимка: Getty Images

Лацио победи Рома с 3:2 в дербито на Рим от шестия кръг на Серия "А".

Двубоят предложи доста емоции и беше първо римско дерби за наставниците на двата отбора Маурицио Сари и Жозе Моуриньо.

На "Олимпико" Лацио заслужи победата с по-активната си игра през по-голямата част от мача. Още първият удар на символичните домакини се оказа голов, когато Милинкович-Савич откри в 10-ата минута.

Само няколко минути по-късно при контраатака Имобиле намери Педро, който покачи на 2:0.

Въпреки ужасното начало, Рома намери сили да се върне в мача преди почивката с попадение на Роджър Ибанес след ъглов удар.

След паузата Чиро Имобиле записа още една асистенция при контраатака и този път подаде на Фелипе Андерсон, а бразилецът порази за трети път вратата на Руи Патрисио.

Пет минути по-късно ВАР помогна на Рома и даде странна дузпа за "вълците", която Жордан Верету превърна в гол.

Малко след това Дзаниоло пропусна да изравни от чиста позиция.

До края натискът на Рома не успя да донесе поне точка на Моуриньо и възпитаниците му.

В таблицата Лацио вече е шести с 11 т., докато Рома записа втора загуба за сезона, но остава на четвъртата позиция с точка повече.