Втора поредна грешна стъпка за Тотнъм след Световното в борбата за Топ 4

Втора поредна грешна стъпка за Тотнъм след Световното в борбата за Топ 4 Снимка: Getty Images

След равенството 2:2 с Брентфорд на Боксинг дей Тотнъм допусна нова грешна стъпка в борбата за Топ 4. "Шпорите" загубиха с 0:2 домакинството си на Астън Вила и останаха на две точки зад четвъртия Манчестър Юнайтед, като вече са и с мач повече.

Играчите на Антонио Конте трудно стигаха до противниковата врата, а първата истинска опасност в срещата дойде в 40-ата минута. Тогава Ашли Йънг сложи главата си на пътя на топката и успя да я изчисти точно пред голлинията. Хари Кейн не успя да нанесе по-добър удар с глава, за да прати топката в мрежата.

Вила поведе пет минути след почивката. Бирмингамци не бяха по-добрият отбор на терена, но успяха да използват две грешки на противника, за да стигнат до трите точки.

В 50-ата минута Юго Лорис не се намеси добре при един далечен удар, изпусна топката и при добавката Еми Буендия откри резултата.

Крайното 2:0 оформи Дъглас Луис в 73-тата. Бразилецът бе изведен по перфектен начин от Макгин между двойката централни бранители на Тотнъм и отблизо преодоля Лорис за втори път.

Въпреки победата Вила остава 12-и, но вече с актив от 21 точки, само на две от Топ 10.

В следващия мач предстои гостуване на Кристъл Палас за Тотнъм, а Вила приема Уулвърхемптън.