Юнайтед би измъчено, блестящ Онана

Манчестър Юнайтед започна новия сезон във Висшата лига с трудна победа с 1:0 у дома над Уулвърхемптън. "Червените дяволи" трябваше да чакат до 76-ата минута, когато Рафаел Варан вкара гола на победата.

"Вълците" се представиха повече от достойно на "Олд Трафорд" и нямаше да е незаслужено, ако си бяха тръгнали с точка, но възпитаниците на Ерик тен Хаг успяха да изкопчат трите пункта. Сериозна заслуга за това имаше и новият вратар на Юнайтед Андре Онана, който спаси опасни положения, които можеха да доведат до попадение за гостите.

В 26-ата минута Куня се измъкна от трима играчи на Юнайтед и подаде към Сарабия отляво на наказателното поле, но ударът на последния премина встрани. В 33-тата минута гостите бяха още по-близо. Отново Куня се справи добре и преодоля Мартинес, след което стреля силно, но топката премина на сантиметри от целта.

В 49-ата минута Уулвърхемптън пропусна страхотна възможност да поведе на "Олд Трафорд". Нунеш проби през центъра и продължи към Сарабия, чието подаване към далечната греда бе отклонено от Нето към Куня. Варан и Онана не успяха да се намесят, но от три метра бразилецът нацели дясната греда.

В 72-рата минута Педро Нето пропусна още една добра възможност за гостите. За пореден път Куня проби през центъра, след което пусна надясно към Хуан, който потърси подаване по земя. Шоу направи шпагат, но топката стигна до Нето. Португалецът имаше свободен коридор да стреля от около 11 метра, но прати топката право в ръцете на Онана.

Развръзката настъпи няколко минути по-късно. Бруно Фернандеш изостри едно продължително нападение с прехвърлящ пас в наказателното поле към Уан-Бисака, който с едно докосване центрира към Варан. Французинът засече с глава отблизо за 1:0.

Уулвърхемптън натисна в търсене на изравнителен гол, но на два пъти Андре Онана се намеси добре. Първо новият страж на Юнайтед спаси удар от малък ъгъл на Силва, а след това отново Силва получи възможност да стреля от по-чиста позиция от няколко метра, но Онана блокира с крак.