Юнайтед с важна крачка към Шампионската лига, Фирмино спаси Ливърпул в последния си мач на "Анфийлд" Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед направи огромна крачка към гарантирането на мястото си в Топ 4 след минимален успех с 1:0 в гостуването си на Борнемут.

Единственият гол за Юнайтед отбеляза Каземиро още в деветата минута. След хубаво извеждащо подаване на Кристиан Ериксен играч на Борнемут не успя да изчисти топката, а Каземиро я заби в мрежата с красив ножичен удар.

Тимът на Ерик тен Хаг за пореден път не успя да затвори мача с втори гол и се наложи на Давид де Хеа, който си осигури "Златната ръкавица" за най-добър вратар във Висшата лига през сезона, отново да спасява Юнайтед в края.

Така Юнайтед събра 69 точки, наравно с третия Нюкасъл, но "червените дяволи" са с по-лоша голова разлика.

Междувременно Ливърпул успя да стигне до 1:1 срещу Астън Вила на "Анфийлд". Тимът на Юрген Клоп е с 66 т. на петата позиция, но мърсисайдци са с мач повече от Юнайтед и "свраките".

Джейкъб Рамзи в 28-ата минута изведе Вила напред след хубав удар от малък ъгъл, като малко по-рано Оли Уоткинс пропусна дузпа. Резервата Роберто Фирмино изравни с гол в 90-ата минута в последния си мач на "Анфийлд", преди да напусне Ливърпул след края на сезона.

При тази ситуация, за да играе в Шампионската лига следващия сезон, Ливърпул трябва да спечели последния си двубой - гостуване на Саутхемптън, а някой измежду Юнайтед или Нюкасъл да загуби своите финални два мача.

Така "червените" също биха събрали 69 точки в края на сезона, след което ще се гледа головата разлика. Ливърпул има много по-добра г.р. от Юнайтед, но е с по-лоша от тази на "свраките".