Юве си усложни живота срещу последния в мач с 6 гола

Юве си усложни живота срещу последния в мач с 6 гола Снимка: Getty Images

Ювентус постигна ефектна победа с 4:2 у дома срещу Сампдория в Серия "А" и се изкачи на седмата позиция в класирането.

"Старата госпожа" си усложни живота, след като допусна изравняване от 2:0, а по-късно пропусна и дузпа, но все пак стигна до трите точки.

Бремер и Адриен Рабио дадоха добра преднина на домакините още до 26-ата минута, но Томазо Ауджело и Филип Джуричич докараха резултата до 2:2 само за две минути.

Така завърши първото полувреме, но пред второто Рабио се разписа още веднъж за 3:2 в 64-тата минута.

Малко по-късно Душан Влахович пропусна дузпа след удар в гредата.

В четвъртата минута на добавеното време Матиас Суоле отбеляза дебютния си гол в калчото и фиксира крайния резултат.

Ювентус вече има 37 точки и остава с надеждата, че санкцията от минус 15 пункта ще бъде отменена - в такъв случай тимът ще се изкачи директно до второто място в таблицата.

Сампдория пък остава на дъното и няма победа вече 11 поредни мача във всички турнири.