С гола си срещу Португалия Ен Насири би "въздушния" рекорд на Роналдо (видео)

Голът на Юсеф Ен Насири срещу Португалия превърна Мароко в първия африкански отбор на полуфинали на световни първенства.

Една от мароканските звезди на Мондиал 2022 се възползва от грешка на вратаря Диого Коща, който закъсня с излизането си за едно центриране, и Ен Насири с глава вкара единственото попадение за победата с 1:0 над "мореплавателите" на четвъртфинала в Катар.

Оказва се, че скокът на Ен Насири при гола подобрява, и то с много, този на Роналдо за Ювентус срещу Сампдория през декември 2019-а.

Мароканският нападател е осъществил контакт с топката на височина от 2,78 м - с над 20 сантиметра повече от скока на Кристиано срещу Сампдория - 2,56 м, според изчисленията на beIN Sports.

На полуфиналите в Катар Мароко ще се изправи срещу защитаващия титлата си отбор на Франция, който на четвъртфиналите отстрани Англия.