Световната здравна организация отива на пътешествие!
Даже на доста екзотично пътешествие - чак до китайския град Ухан, където тепърва ще върви по следите на коронавируса. Да, екипът на СЗО действа светкавично като Internet Explorer и година след официалното обявяване на пандемията (и Бог знае колко след истинското ѝ начало) решава да провери дали иде реч за тежък кулинарен инцидент, или за още по-тежка конспирация.
Трябва да признаем, че да търсиш произхода на заразата и то в държава като Китай, която крие картите си по-умело и от заклет комарджия, е малко като да търсиш спунк - не го знаеш какво е, ама се надяваш, че ще го познаеш, когато го видиш (по Пипи Дългото чорапче).
Затова нямаме особени надежди, че ще научим истината, само истината и цялата истина.
Но пък имаме някои интересни предположения какво все пак ще открият хората на Гебрейесус...
Рецепта за пилешка супа
Поради високата цена на пилешкото месо, в провинция Хубей рецептата се изпълнява с прилепи, най-хубави ги предлагат на "мокрия пазар" в Ухан. Супата става още по-богата и питателна, ако към нея се прибавят и панголини и цивети, намират се на същия пазар, вляво от прилепите на бай Ко Ши Ям, при бай Га Ши Ям.
Останалите продукти прибавяте така, че да се получи сполучлива версия на супата от близкия китайски ресторант, която гузно сърбате след тежка вечер и наблизо няма читаво шкембе. Ако въобще сте стъпвали в китайски ресторант в последните месеци, разбира се...
Ноу-хау как се правят китайски телефони, имитации, плодовото лого е почти като на оригинала
Оригиналните флагмани са скъпи, но Китай има своите малки тайни как да е хем евтино, хем да прилича на нещо скъпо, хем пластмасата да не дрънчи твърде отчетливо, хем да работи криво-ляво. С първото, второто и третото Пекин не са склонни да правят компромиси и даже пластмасата не се бели твърде бързо, но четвъртият фактор обаче често се пренебрегва.
Така телефонът може да се зареди до 116 процента, да даде син екран, да изпише логото на Android и след това внезапно да спре, след което да тръгне отново чак на Китайската нова година. Това са рисковете на китайското производство.
Важното е, че Западът най-накрая ще научи как смартфонът може да струва 200 долара, да има на гърба си нахапан банан и все пак някак си да функционира.
Вирусът действително е изкуствено създаден
Това би било колосално откритие на екипите на СЗО. Конспираторите ликуват с викове "Казахме ли ви?!" и нахлупват шапките от алуминиево фолио, докато организацията си хапе маските от учудване. Оказва се, че действително всички сме жертва на световен заговор, който има за цел да ни затвори по домовете, за да поръчваме от AliExpress до припадък.
Страничен ефект е, че куриерските фирми също стават много богати, а новата ежедневна тренировка се изразява в тичане след куриера около блока, докато най-накрая успееш да си получиш пратката от Черния петък.
Междувременно здравната организация към ООН установява, че Пекин и Бил Гейтс са в силна и неразривна взаимна изгода, благодарение на която първо се появява вирусът, после две години седим на дивана и се питаме "Какво ще ядем", докато ъпдейтваеме Windows-a, а накрая идва Гейтс и ни чипира чрез ваксините.
Фабрика за ваксини
Изкуствено създадена или не, пандемията си е пандемия, само че търговията си е търговия. И алиекспрес-веришът трябва да върви, ако ще и камъни да падат. Затова докато Ухан е бил под тежък локдаун и китайците са излизали само от хола до банята, властите тайно са изградили собствена фабрика за ваксини. Щом могат да правят болници за 10 дена, би трябвало да могат и това.
Чипът от Хубей не може да се конкурира с този на Гейтс, ъпдейтите идват бавно, няма кирилизация и понякога флаконите съдържат съмнителни нива на физиологичен разтвор и витамин Б12, но пък да оставиш американците да спечелят точно в търговията си е грехота.
Пък и от витамини никой не е умрял, нали така?