Изминаха 22 години, но привържениците на Бундестима винаги ще помнят героите от 1996-а. Вижте кои бяха те в галерията.

Анди е треньор на вратарите на националния отбор на Германия.

Изявява се като телевизионен анализатор. За последно бе пряко във футбола до 2015-а, когато бе член на Надзорния съвет на Арминия.

Преди две години напусна поста спортен директор на Байерн, а сега е експерт на Eurosport 2.
Маркус Бабел

Доскоро водеше швейцарския Люцерн, а сега е начело на австралийския Уестър Сидни Уондърърс.
Юрген Колер

От средата на 80-те до края на 90-те записа 105 мача за Бундестима. В момента бившият бранител е безработен.
Марко Боде

Председател е на Надзорния съвет на Вердер Бремен.

Футболен експерт и голф играч в аматьорските лиги.
Андреас Мьолер

До миналата година бе в щаба на националния отбор на Унгария, сега е безработен.
Мемет Шол

До 2017-а работеше като коментатор, но напусна със скандал, след като отказа да коментира тема, свързана с допинга. Откри своя марка за дрехи.
Томас Хеслер

Начело е на аматьорския Клуб Италия. Наскоро се снима в риалити шоу.
Кристиан Циге

Водеше нискоразреден испански тим, а преди няколко месеца пое тайландския Рачабури.
Томас Щрунц

Експерт и коментатор.
Дитер Айлц

Шеф на школата на Вердер.
Фреди Бобич

Вече повече от две години е спортен директор на Айнтрахт Франкфурт.
Щефан Кунц

Селекционер на младежкия национален отбор на Германия.
Юрген Клинсман

До 2016-а бе национален селекционер на Съединените щати, а през това лято бе спряган за треньорския пост в отбора на Япония.
Оливeр Бирхоф

Мениджър на националния отбор на Германия.
Берти Фокс

Допреди две години беше консулант на националния отбор на Щатите, а сега се изявява като коментатор и анализатор.

Феновете на Бундестима никога няма да забравят това първенство! И как се забравя триумф и европейска титла в дома на вечния съперник Англия - "Уембли"?

Пътят към върха обаче бе дълъг и стръмен, след като жребият за Евро 1996 не бе никак благосклонен към Германия, изпращайки отбора в една група с Италия, Чехия и Русия.

Немците все пак бяха доволни, че са избегнали България, след като Пеневата чета ги победи на Световното в САЩ през 1994-та, а след това и в паметната за нас евроквалификация в началото на юни следващата година.

С два идентични гола на Циге и Мьолер за 2:0 първата жертва на Бундестима бяха чехите.

Сборная удържаше 0:0 до 56-ата минута, но Замер вкарва първото попадения, а в последния четвърт час Клинсман довърши руснаците с още две за 3:0.

В последния си двубой в групата германците останаха с човек по-малко заради червен картон на Щрунц, но отново не допускат гол и срещата с Италия приключи 0:0.

На четвъртфиналите бе ред на Хърватия. Клинсман изведе своите напред от дузпа в 20-ата минута, но в 51-вата Давор Шукер изравни. Замер приключи спора с победен гол в 59-ата.

Най-скъпият спомен за феновете на Бундестима бе на полуфинала срещу домакина Англия. Островитяните се бореха като лъвове, но не успяха да зарадват нацията, а след ранни голове на Шиърър и Кунц се стига до продължения. В допълнителното време нов гол не падна, а при дузпите настоящият английски селекционер Гарет Саутгейт пропусна от бялата точка и немците ликуваха.

Финалът бе срещу Чехия, съперник и в групата, и всички очакваха лесна победа за тима на Берти Фокс. Патрик Бергер обаче вкара за чехите в 59-ата минута и всички се питаха: "Ще има ли сензация?". Отговорът даде Оливер Бирхоф, който изравни в 73-тата, а в 95-ата минута отбеляза "златен гол" и Германия вдигна титлата.

Помните ли кои бяха героите тогава? Вижте в галерията.