Грешни стъпки на лидерите в Италия

Болоня изненада Ювентус пред собствените му тифози Снимка: Getty Images
Болоня изненада Ювентус пред собствените му тифози

Нито един отбор в италианската Серия "А" не успя да остане с пълен актив от точки след изиграването на междинния IV кръг.

Ювентус, Удинезе, Наполи и Каляри, които бяха безупречни в първите си два двубоя, записаха равенства и загуби в сряда вечер.

Най-изненадващ изглежда резултатът на "бианконерите", които не успяха да се наложат над слабака Болоня и завършиха 1:1 на новия си стадион в Торино.

Вучинич откри за "Старата госпожа" в 29-ата минута, но в края на първото полувреме се превърна в антигерой за своите, получавайки втори жълт картон.

Това неминуемо се отрази благоприятно върху психиката на гостите, които повярваха, че могат да измъкнат нещо.

В крайна сметка те се добраха до частичния успех чрез попадението на Портанова в 52-ата минута, с което спечелиха и първата си точка от началото на кампанията.

Същият резултат 1:1 се получи и на дербито на този кръг в Милано, където шампионът Милан отново не успя да запише победа и подели точките с Удинезе.

Антонио Ди Натале изведе "зебрите" през първото полувреме, а Ел Шаарави изравни за "росонерите".

Стартиралият доста силно сезона тим на Наполи записа първо поражение във Верона, отстъпвайки с 0:1 на местния Киево.

Последният със 100-процентова успеваемост преди междинния кръг Каляри загуби с 2:3 на терена на Палермо.

Поражението можеше да бъде далеч по-сериозно за гостите, които до 84-ата минута губеха с 0:3, но Конти и Наинголан спасиха тяхната чест.

Аталанта пък доста бързо успя да навакса пасива от -6 точки и вече има положителен актив след успеха си с 2:1 като гост на Лече.

От грешните стъпки на лидерите се възползва Дженоа, който сложи тройка на Катания на своя "Луиджи Ферарис" и оглави подреждането с по-добрата си голова разлика.

В четвъртък е последният мач от този кръг, в който Рома приема Сиена.