Дженоа с уникален обрат срещу Рома

Аржентинецът Родриго Паласио постави основата на обрата с двата си гола Снимка: Getty Images
Аржентинецът Родриго Паласио постави основата на обрата с двата си гола
Бразилецът Робиньо (на снимката) и сънародникът му Пато донесоха днес нова победа на водача в класирането Милан Снимка: Getty Images

Рома пропиля аванс от три гола при гостуването си на Дженоа днес и в крайна сметка загуби с 3:4 срещата между двата отбора от ХХVІ кръг на Серия "А".

"Вълците" поведоха с 3:0 с попадения на защитниците Филип Мексес и Николас Бурдисо през първото полувреме и на капитана Франческо Тоти в 51-ата минута.

Само една по-късно обаче Дженоа върна един гол чрез аржентинския нападател Родриго Паласио, който до края вкара още веднъж. Другите два гола за обрата пък бяха дело на 21-годишния Алберто Палоски, който дойде от Парма през януари.

Днешната загуба бе четвърта поред за състава на Рома, който преди това загуби от преките конкуренти за място в Шампионската лига Интер и Наполи, а в сряда падна у дома от украинския Шахтьор (Донецк) в първи осминафинален мач от най-престижния клубен турнир.

Протестите на привържениците на Рома, които са недоволни от представянето на отбора, пък стават все по-интензивни, като на вчерашната тренировка ултрасите хвърлиха димки и влязоха в стълковение с полицията, която трябваше да ескортира автобуса на отбора по пътя му до летището.

След днешния мач Рома се смъкна на осма позиция и изглежда безкрайно далеч от жизнено важното четвърто място, на което са се настанили техните столични съперници Лацио, които имат 9 точки повече.

В сряда предстои да се изиграе отложеният заради проливен дъжд преди няколко седмици мач на "вълците" като гости на Болоня и със сигурност на ст. "Ренато дал'Ара" ще е доста интересно, защото те няма какво повече да губят.