Равенства и в трите дербита днес

Срещу Евертън Кени Далглиш взе първа точка, откакто се завърна начело на Ливърпул Снимка: Getty Images
Маруан Фелайни (в средата) и Джей Спиъринг (вдясно) бяха най-добри за своите отбори в дербито. Дирк Каут (вляво) пък отбеляза изравнителния гол за Ливърпул от дузпа Снимка: Getty Images

И трите местни дербита, които се играха днес във Висшата лига на Англия завършиха с равен резултат.

В най-голямото от тях - мърсисайдското, Ливърпул и Евертън приключиха при 2:2 при завръщането на мениджъра Кени Далглиш пред собствена публика.

В Бирмингам едноименният клуб и Астън Вила с българския капитан Стилиян Петров в състава си направиха равенство 1:1, което остави и двата отбора непосредствено над чертата за изпадане.

При същия резултат завърши и североизточното дерби между Съндърланд и Нюкасъл, като ганайският нападател Асамоа Гиан донесе равенството на домакините в 90-ата минута.

Очаквано Кени Далглиш бе посрещнат на стадиона на Ливърпул "Анфийлд" с обич и надежда от привържениците на "червените", като на един от опънатите там трансперанти бе изразено съжаление, че бившият нападател не може сам да излезе на терена да играе.

Въпреки това "крал Кени" очевидно бе надъхал възпитаниците си и те осъществиха сериозен натиск срещу градския съперник, който обаче намери израз само в един гол преднина - дело на Раул Мейрелеш.

В рамките на седем минути от подновяването на играта след почивката Евертън обаче направи обрат с голове на Силвен Дистен и Джърмейн Бекфорд, които се възползваха от неразбориите в защитата на Ливърпул, вследствие на смяната на контузения Даниел Агер със Сотирис Кириакос.

Все пак до края момчетата на Далглиш успяха да се преборят за равенство с гол от дузпа на Дирк Каут, като това е първата точка под ръководството на новия мениджър.

СЪСТАВИТЕ НА ДВАТА ОТБОРА:

Ливърпул: Рейна, Джонсън, Кели, Мейрелеш (81-Шелви), Агер (45-Кириакос), Шкъртъл, Каут, Родригес, Лукас, Спиъринг

Евертън: Хауърд, Невил, Бейнс, Дистен, Хейтинга, Коулмън, Озмън (78-Родуел), Фелайни, Бекфорд (74-Воун), Артета, Аничебе (81-Билялединов)