Левски катастрофира в Ловеч

Георги Иванов и отборът му претърпяха крах в амбициите си да защитят титлата Снимка: Бгнес
Георги Иванов и отборът му претърпяха крах в амбициите си да защитят титлата

Отборът на Литекс сложи край на шампионските амбиции на Левски за настоящия сезон. Край покрития мост на река Осъм Георги Иванов и неговият отбор паднаха тежко с 0:3 и загубиха и илюзорните шансове да защитят златните си медали от миналия сезон.

С успеха пък ловчанлии отново излязоха на първо място в класирането с три точки пред ЦСКА. Сините остават на девет от заветното първо място и на шест от вечния съперник ЦСКА.

Литекс изкова победата през първото полувреме когато бяха и най-интересните моменти от срещата.

Два гола за победителите отбелязаха бразилецът Дока в 30-та минута и капитанът Ивелин Попов в 45-та минута.

Сините вкараха едно единствено попадение - в 44-та минута като то бе отменено заради спорна засада.

Докато част от играчите се разправяха със страничния съдия, Попов отбеляза второ попадение за домакините.

Националът пропусна да открие резултата още в началото след като ударът му срещна гредата зад Георги Петков. Христо Йовов пък се отчете с традиционния си пропуск малко след това.

През второто полувреме качеството на игра значително спадна. Домакините бранеха преднината си и опитваха на контраатаки да изненадат съперника.

Сините отчаяно се опитваха да върнат поне едно попадение, но безуспешно.

Безпомощността на гостите стигна до там, че в 75-та минута тимът остана и с десет души след като Петер Петраш бе изгонен за втори жълт картон. В края на двубоя Христо Янев довърши сините с третия гол в срещата.

Минута по-късно и Георги Сърмов пое предварително към съблекалните с втоли жълт картон.

В другия мач от днес Черно море и Локомотив Пловдив отбелязаха цели пет гола във Варна.

Домакините спечелиха с 3:2 и усложниха опитите на Локомотив да се спаси от изпадане в Б група.