Робен се върна, но Рибери се контузи

Франк Рибери често пропуска мачове на Байерн заради травми Снимка: Getty Images
Франк Рибери често пропуска мачове на Байерн заради травми
Двете звезди на Байерн не можаха да поиграят заедно днес

Шампионът на Германия Байерн завърши 1:1 срещу първенеца за 2009 г. Волфсбург в драматичен мач в първия пролетен кръг в настоящото първенство на Бундеслигата.

Баварците откриха още в 7-ата минута чрез голмайстора на Мондиал 2010 Томас Мюлер, но Саша Ритер изравни в 86-ата.

Едно от най-важните събития в мача бе завръщането на Ариен Робен след шестмесечно отсъствие заради контузия, но, за съжаление, той трябваше да замени в 25-ата минута друга звезда на мюнхенския тим - Франк Рибери, който получи травма след грубо влизане на бразилеца Жозуе.

Очаква се лекарската експертиза относно колко време няма да може играе французинът, но поне на стадиона изглеждаше, че контузията му е тежка.

През първото полувреме и двата отбора пропуснаха по една дузпа, като първо Филип Лам уцели гредата, а малко преди почивката ударът от бялата точка на бразилския нападател Графит от състава на „вълците" бе спасен от дебютиралия за баварците 22-годишен вратар Томас Крафт.

Доскорошният страж на дублиращия отбор на Байерн бе предпочетен от наставника Луис ван Гаал пред ветерана Ханс-Йорг Бут и с проявите си заслужи отличието за играч на мача според авторитетния футболен сайт Goal.com.

Срещата бе първа за Волфсбург без техния голмайстор Един Джеко, който премина в Манчестър Сити за 32,5 милиона евро.

След днешното равенство домакините останаха в опасната зона на класирането, а Байерн запази петото място в таблицата.