Литекс преплува и Черно море

Литекс направи още една успешна крачка към титлата

Литекс направи още една успешна крачка към титлата у нас. В последен мач от 23-ия кръг лидерът във временното класиране би с 4:0 Черно море. Попаденията отбелязаха Александър Барт и Ивелин Попов през първото полувреме и Дока и Нифлор през второто.

Така тимът на Ангел Червенков възстанови преднината си от четири точки пред втория Локомотив (София). Авансът пред третия ЦСКА вече е десет точки. Черно море пък се отдалечи от битката за разпределение на евроквотите и дели шесто-седмо място с Миньор (Перник).

В срещата с Черно море на терена се появи бразилецът Том. Играчът на Литекс дълго време лекуваше травма. Лошата новина за треньорския щаб обаче са получените жълти картони от Христо Янев и Вилфред Нифлор. Заради тях те ще пропуснат гостуването на Славия в следващия кръг на първенството.

„Заслугата е на целия отбор. Щом са направили мача да изглежда лесен, значи са изиграли много добра среща. Мисля, че и през първата, и през втората част на двубоя показахме самочувствие и игра, контролирахме събитията на терена.

Черно море излезе с доста дефанзивна тактика, но ние демонстрирахме воля и характер, получи се и коректен мач. Добра победа, с хубав резултат. Нито на Славия, нито на Локомотив (София) ще им бъде лесно. Колкото ще е тежко за нас, толкова и за тях," обясни старши треньорът на Литекс Ангел Червенков.

Той за пореден път отклони въпросите за евентуална титла. „Не искам да смятам, завършил съм Математическа гимназия, но не искам да смятаме точките, а само да мислим за следващия двубой".

„Закономерна загуба заради грешките, който допуснахме. Срещу отбор като Литекс в Ловеч не можеш да допускаш такива пропуски, всичките бяха наказани. Опитахме се да променим в нещо със смените на почивката, живнахме, и ако имахме повече успех при завършващия пас, можеше да стане нещо. Но в момента ни липсва човекът, който да завършва.

Като резултат, това е най-слабият ни мач. Сезонът не е приключил, докато не дойде последния мач. Ние играем за победата, и за да не разочароваме хората, които ни подкрепят. В този вид, с тези футболисти, и с тази игра, обаче нямаме място в Европа", коментира треньорът на Черно море Велизар Попов.

Специалистът бе категоричен, че въпреки разгрома няма да подава оставка. „Колко пъти да го правя?! Подал съм я когато трябва, а шефовете не са я приели. Изпълнявам си договора. В крайна сметка, не съм аз на терена," завърши Попов.