Жирков наказа абонатите си от Спартак, Олимпик едва би Жилина

Юри Жирков наказа Спартак и с екипа на Челси, след като преди години го е правил с този на ЦСКА (Москва) Снимка: Getty Images

Челси постигна рутинна победа с 2:0 като гост на московския Спартак от III кръг на група "F" в Шампионската лига.

Така момчетата на Карло Анчелоти са вече еднолични лидери във временното класиране, събирайки пълния актив от 9 точки, и по всичко личи, че няма да имат каквито и да било проблеми с продължаването в 1/8-финалната фаза на надпреварата.

Въпреки успеха, лондончани не убедиха с играта си, че се намират в най-добрата си форма, каквато впрочем е и тенденцията, която се наблюдава в мачовете им от Висшата английска лига напоследък.

И в този мач мениджърът Анчелоти не можеше да използва контузените Дрогба, Лампард и Алекс, което се отразява и върху представянето на тима.

"Сините" можеха да се озоват в ролята на догонващи в резултата след само десетина минути игра. Тогава защитникът Сергей Паршивлюк направи впечатляващ рейд на много висока скорост, слаломирайки между няколко футболисти на Челси. Впоследствие нахлу в наказателното поле, подаде успоредно към Комбарев, който от отлична стрелкова позиция прати топката над напречната греда.

Пет минути след това пред Малуда се откри отлична възможност за откриване на резултата, но би в аут.

Въодушевените в началото трибуни на "Лужники" бяха попарени в 23-ата минута. Топката бе центрирана в пенала на московчани, където Пареха се опита да изчисти с глава, но я прати към връхлитащия на скорост Юри Жирков.

Бившият полузащитник на големия съперник на Спартак в Русия - ЦСКА (Москва), посрещна кълбото от въздуха и с много красив параболичен удар по диагонала го прати под гредата на вратата на Дикан, разписвайки се срещу противника и с екипа на Челси.

Лондончани успяха да прекършат домакините две минути преди почивката, когато Есиен намери Анелка, той на свой ред успя да се пребори с Паршивлюк и би покрай стража на Спартак за 2:0.

През второто полувреме играта се откри, а руснаците опитаха да се върнат в мача. Два сериозни пропуска между 63-ата и 64-ата минута направи Ибсон, като и в двата случая бе разколебан от Чех.

Есиен пък пропусна да придаде класически вид на резултата в 73-ата минута, но шутът му от десетина метра мина покрай дясната греда на Дикан.

Спартак все пак имаше възможността да стигне поне до един гол. Пет минути преди края Ашли Коул върна лошо топката към своя вратар Чех. Наблизо дебнеше бразилецът Велитон, който обаче не съумя да се възползва и това бе последният акорд в срещата.

Олимпик (Марсилия) победи трудно с 1:0 до болка познатия у нас тим на Жилина на своя "Велодром" и съхрани шансовете си за класиране на второто място в групата, което дава право за продължаване напред.

Голът за марсилци падна три минути след подновяването на играта. Лучо центрира от ъглов удар в наказтелното поле, където над всички скочи Диавара и с глава преодоля Дубравка, въпреки първоначалната намеса на вратаря.

Преди това в 30-ата минута домакините претендираха за дузпа за игра с ръка на Пиачек, но такава не бе отсъдена.