Милан постави Ювентус и Удинезе под напрежение

Голмайсторът на първото попадение Антонио Ночарино изразява по колоритен начин радостта си с Кевин-Принс Боатенг Снимка: Getty Images

Италианският шампион Милан записа рутинна домакинска победа над борещия се да оцелее в елита Сиена в мач от XVI кръг на Калчото и временно се изкачи на първото място с актив от 31 точки, поставяйки под напрежение лидерите Ювентус и Удинезе преди двубоите им в неделя.

"Росонерите" обаче не стигнаха така лесно до успеха над непретенциозния си съперник, като цели 55 минути не намираха път към неговата врата.

Тогава обаче защитата и вратарят на гостите капитулираха след заучено изпълнен ъглов удар, при който Робиньо бе намерен на близката греда, върна топката назад към Антонио Ночерино и италианецът с хубав плътен удар извън пеналта намери близкия ъгъл.

Интригата в срещата се изпари само осем минути по-късно. Кевин-Принс Боатенг получи отдясно топката и нахлу мощно в наказателното поле.

Сръбският страж на Сиена Бъркич се хвърли, при което ганаецът се възползва умело и падна артистично на тревата.

Съдията обаче се подлъга по неговите действия, показа бялата точка и декорира вратаря в жълто, а Златан Ибрахимович бе безпощаден.

В истинска драма се превърна друг двубой по същото време. На "Артемио Франки" във Флоренция Фиорентина и Аталанта извъртяха 2:2, като три от попаденията паднаха след 80-ата минута.

По-рано тази вечер Киево удари Каляри с 2:0 във Верона и се изкачи в първата половина на таблицата преди останалите срещи от кръга.

В неделя Ювентус приема Новара, а по същото време Интер гостува на Чезена. Късно вечера пък са двете дербита - Лацио срещу Удинезе и Наполи срещу Рома.