Реал пожали Милан на "Сантяго Бернабеу"

Кристиано Роналдо ликува, след като току-що е открил резултата от пряк свободен удар срещу Милан Снимка: AP

Жозе Моуриньо и Реал (Мадрид) нямаха никакви проблеми в най-голямото дерби на планетата и надвиха Милан с 2:0 в третия си двубой от група "G" на Шампионската лига.

"Кралете" дори трябва да съжаляват, че не победиха с далеч по-изразителен резултат на своя "Сантяго Бернабеу", като освен двете попадения пропуснаха половин дузина голови положения.

"Белия балет" си опече работата в рамките на 60 секунди, като не бе изминал и четвърт час игра. Във фаталната за гранда от Милано 13-а минута Роналдо получи правото да изпълни пряк свободен удар на двайсетина метра фронтално срещу Амелия.

Португалецът стреля по хитър начин, надявайки се топката да мине през стената. Това най-изненадващо стана, като кълбото се промуши между опитните Ибрахимович и Зеедорф, след което хвана стража на Милан неподготвен, за да се озове в неговия долен ляв ъгъл.

Минута по-късно крайният победител в титаничния сблъсък бе предопределен. Роналдо напредна отляво по нападението на Реал, намери Месут Йозил в наказателното поле и след шут на немския национал и последвал рикошет в гърба на Бонера резултатът стана 2:0.

Най-чистото положение за гол на Милан преди почивката бе в 32-ата минута. Роналдиньо намери Зеедорф на отлична стрелкова позиция в наказателното поле, но холандецът пропиля шанса, пращайки топката над вратата на Касияс.

Пет минути преди това Пирло опита късмета си от пряк свободен удар. Вратарят на Реал и испанския национален отбор обаче бе на място и изби топката в лявата си греда, а оттам опасността бе ликвидирана.

До края на първото полувреме, а и на мача Ди Мария и Роналдо можеха спокойно да се разпишат по 1-2 пъти, но не бяха концентрирани в завършващата фаза.

В 77-ата минута пък бе най-фрапантият пропуск за "белите". Роналдо пак застана зад топката при изпълнение на пряк свободен удар, на идентична позиция като тази от първата част, като и сега се опита да бие през стената.

След последвал карамбол трима футболисти на домакините излязоха очи в очи срещу Амелия, който бе залитнал в единия край на вратата. Пепе се добра първи до топката и на празна врата успя да я прати покрай лявата греда в аут.

Оттук до края Реал реши, че си е свършил работата и позволи на своя съперник да застраши на няколко пъти Касияс. Ибрахимович първо не успя да засече добре подаване по тревата отдясно, а две минути след това Зеедорф стреля в обсега на ръцете на капитана на "кралете".

Така или иначе резултатът се запази и Реал заслужено спечели.

В другия мач от тази група Аякс се върна в битката за класиране напред, побеждавайки Оксер с 2:1 у дома. По този начин амстердамци се изравниха с Милан и единствено головата разлика оставя тима на трета позиция.

Домакините влязоха далеч по-мобилизирано от своя съперник в мача и търсеха бърз гол, който да ги успокои. Това се случи и още в 7-ата минута Де Зеув изпрати страхотен диагонален шут от границата на наказателното поле към горния десен ъгъл на френската врата. Миг преди това негов съотборник изкочи сам срещу Сорен, но вратарят парира удара.

В следващите минути Оксер заигра по-добре и в 22-ата минута стигна до попадение, но то бе отменено заради нарушение срещу вратаря на Конту.

В края на полувремето уругвайската звезда на Аякс бе изведен сам срещу Сорен и го преодоля - 2:0.

Домакините обаче бяха охладени на 10-ата минута от втората част, когато Ойер получи директен червен картон за фаул на откъсващия се сам напред Олиех на границата на пенала. При изпълнението на прекия свободен удар Бирса бе точен и намали.

Гостите упражниха тотален натиск, търсейки изравнително попадение. 6-7 минути преди края Олиех засече едно центриране към него с ръка и прати топката в мрежата, което означаваше червен картон.

Французите се изнервиха и в червено бе декориран и резервата Жан-Паскал Миньо в заключителните минути на срещата.