Ювентус се сбогува с Шампионската лига

Ювентус почти се сбогува с Шампионската лига след 2:2 срещу Киево Снимка: Getty images
Ювентус почти се сбогува с Шампионската лига след 2:2 срещу Киево

Италианският Ювентус се сбогува с надеждата да стигне до участие в Шампионската лига след като в последната среща от 36-ия кръг на серия А завърши 2:2 с Киево.

„Бианконерите" поведоха с 2:0 с голове на Алесандро Дел Пиеро от дузпа в 13-ата минута и Алесандро Матри в 55-ата минута.

След това обаче Юве допусна резултатът да бъде изравнен, при това само в рамките на две минути. Попаденията за Киево бяха дело на Лука Ригони в 67-ата и Дженаро Сардо в 69-ата минута.

В последните минути и двата тима пропуснаха да си осигурят трите точки след като пропиляха няколко чисти положения. Футболистите на Ювентус се отчетоха и с две греди, а Ферандо Урибе пропусна на празна врата за Киево.

С това равенство Ювентус продължава да заема седмото място в класирането с 57 точки и остава на 5 точки от заветното четвърто място, заемано от Удинезе. „Бианконерите" почти няма шанс да се пребори за участие в Шампионската лига в последните два кръга.

За Киево пък равенството бе достатъчно, за да си гарантира оставане в елита на Италия и през следващия сезон. Тимът се изкачи на 12-то място с 43 точки.

След срещата ръководството на Ювентус запази спокойствие и обеща тимът да бъде по-силен през следващия сезон.

"Благодарение на пазарната стратегия на Джон Елкан и Андреа Аниели, благодарение на подкрепата на семейство Аниели можем да запазим спокойствие и да мислим за бъдещето, в което, обещавам, ще играем също толкова важна роля, колкото през последните години Интер или Милан", коментира генералният директор Джузепе Марота.

"Ювентус трябваше да премине през трудностите от цунамито "Калчополи". На нас ни беше в пъти по-трудно, отколкото на двата милански клуба. Вярно, по-бавно, но се изправяме отново на крака".

"Отново ще сме сила в Италия и в Европа", обеща Марота.