Силите на България стигнаха само за гейм срещу олимпийския шампион

Силите на България стигнаха само за гейм срещу олимпийския шампион Снимка: Startphoto.bg

Волейболистките на България записаха трета загуба от три мача на Световното първенство в Нидерландия и Полша.

Състезателките на Лоренцо Мичели загубиха с 1:3 гейма от САЩ (14:25, 25:23, 11:25, 15:25) в своята група "C" на турнира.

Момичетата успяха да се противопоставят на олимпийския шампион само във втория гейм, а през останалото време не застрашиха доминацията на американките.

Този път силите на България не стигнаха, за да се повтори играта от миналия двубой срещу световните шампионки от Сърбия, когато малко не достигна за поднасяне на сензация.

Първият гейм тази вечер започна сравнително равностойно, но САЩ се чувстваше все по-комфортно на игрището и натрупа твърде голяма за заличаване преднина.

През втората част нашите задържаха резултата точка за точка и в най-важния момент към края на гейма натрупаха аванс, за да вземат частта с успешна атака на Нася Димитрова.

В следващите два гейма обаче американките бяха неудържими и не оставиха никакви шансове на "лъвиците".

България ще изиграе още два мача в група "C" - срещу Канада и Казахстан, в които ще гони победи, за да продължи напред като един от първите 4 отбора в групата.