Станимира Петрова е на една победа от медала!

Знаменосецът на България на Олимпийските игри в Париж - Станимира Петрова, започна с победа участието си на боксовия турнир в категогория до 54 килограма.

Българката записа изключително престижен успех, побеждавайки с 4:1 съдийски гласа действащата световната шампионка в категорията - Хуанг Хсао Вен от Китайско Тайпе.

Станимира, която е първа поставена в категорията, имаше доста тежък жребий и в първия си мач трябваше да срещне световната шампионка и бронзова медалистка от последната Олимпиада, но с отличен бокс тя успя да заслужи своя успех.

А той е първи за Станимира Петрова на Олимпийски игри, защото тя загуби още първите си мачове на игрите в Рио и Токио.

Станимира, която е световна шампионка от 2014-а и двукратна европейска шампионка, започна срещата с доста голямо самочувствие, подходи агресивно и това даде резултат, защото съдиите единодушно отсъдиха рунда в нейна полза.

Във втората част обаче видяхме пробуждане от Хсао Вен, която нанесе няколко тежки удари на Петрова и определено я разклати.

Станимира не успя да се съвземе до края на рунда и го загуби, но в третия рунд тя не остави никакво съмнение в своето превъзходство.

В самия край на този рунд Станимира Петрова дори свали своята опонентка на земята - нещо, което е доста рядко срещано в мач от женската лека категория.

Така Станимира Петрова е на четвъртфинал, а това е само на една победа от сигурен медал.