Тежко начало на Световното първенство за България

Тежко начало на Световното първенство за България Снимка: Lap.bg

България отстъпи с 0:3 гейма на Полша в първия си мач от Световното първенство по волейбол.

Българските национали имаха изключително тежка задача на старта на шампионата и се изправиха срещу един от домакините и действащ световен шампион, който е считан и за фаворит за нова титла.

Играчите на Николай Желязков не успяха да се противопоставят в препълнената зала в Катовице и загубиха след 12:25, 20:25 и 20:25.

В първия гейм поляците бяха безмилостни и тотално разпиляха нашите национали, а Цветан Соколов и компания изобщо не успяха да влязат в мача.

Следващите два гейма обаче бяха доста по-равностойни.

Във втория "лъвовете" даже поведоха с 12:10, но Полша отново вдигна темпото и си осигури няколко точки аванс, които поддържаше до края.

В третата част България успяваше да държи съперника под напрежение и не му позволяваше да се откъсне в резултата, но домакините пак взеха своето.

В неделя на националите им предстои ново сериозно изпитание срещу съперник от топ класа - изправяме се срещу САЩ, който е другият фаворит в нашата група.