Везенков с ново върхово постижение в НБА, но Сакраменто загуби

Везенков с ново върхово постижение в НБА, но Сакраменто загуби Снимка: Getty Images

Александър Везенков записа ново върхово постижение в НБА при загуба на неговия Сакраменто Кингс срещу Лос Анджелис Клипърс.

"Кралете" паднаха със 117:131, като това бе втора поредна загуба от този съперник в последните 24 часа.

Везенков се отличи с най-ефективното си представяне в лигата с 13 точки и 5 борби при 5/7 стрелба от игра, включително 3/5 от тройката.

Българският национал игра прекара 24 минути на паркета. Везенков започна срещата на резервната скамейка, но влезе с титулярите за старта на второто полувреме и до самия край на срещата бе част от първата петица на "кралете".

Във временното класиране на Западната конференция Сакраменто е на шестата позиция с актив от 10 победи и 7 загуби, докато ЛА Клипърс е на десетото място с баланс от 8 успеха и 9 поражения.

Кауай Ленърд завърши с 34 точки и 9 борби за успеха на ЛА Клипърс. Джеймс Хардън допринесе с 26 точки, 6 асистенции и 5 откраднати топки,

Ди'Аарън Фокс се отличи с 40 точки и 5 борби за Сакраменто.