Надал изхвърлен от US Open, нов обрат за Серина

Надал приключи участието си на турнира още в третия кръг Снимка: Бгнес
Надал приключи участието си на турнира още в третия кръг

Рафаел Надал отпадна още в третия кръг на US Open, след като допусна обрат от италианеца Фабио Фонини - 3:6, 4:6, 6:4, 6:3, 6:4. Испанецът взе първите два сета, но в третия изпусна аванс от 3:1 гейма и влезе в 5-сетов мач, който продължи 3 часа и 50 минути. Това беше и първата победа на Фонини над играч от топ 10 на света на твърди кортове.

Неговият следващ съперник е друг испанец - Фелисиано Лопес, който се справи с поставения под №10 Милош Раонич с 6:2, 7:6(4), 6:3.

В същото време Новак Джокович продължава без загубен сет в досегашните си три двубоя и надделя с  6:3, 7:5, 7:5 над Андреас Сепи.

В двубоя за място на четвъртфиналите сърбинът ще срещне Роберто Баутиста Агут, който отстрани Давид Гофен с 2:6, 5:7, 6:3, 3:1 и отказване на 14-ия в схемата белгиец заради травма.

Миналогодишният шампион Марин Чилич се затрудни доста срещу Михаил Кукушкин, но все пак стигна до успеха с 6:7(5), 7:6(1), 6:3, 6:7(3), 6:1 след над четири часа игра.

Кукушкин, който във втория кръг елиминира Григор Димитров в пет сета, този път просто не издържа физически в последния сет.

Двукратният полуфиналист и седми в схемата Давид Ферер също напуска турнира след загуба от французина Жереми Шарди с 6:7(6), 6:4, 3:6, 1:6.

Шарди, който също записа най-доброто си представяне в Ню Йорк, очаква мача си от четвъртия кръг срещу шампиона Чилич.

При жените Серина Уилямс продължава след обрат срещу Бетани Матек-Сандс за 3:6, 7:5, 6:0. В четвъртия кръг тя ще срещне друга американка, Медисън Кийс, която елиминира №15 Агнешка Радванска с 6:3, 6:2.

Винъс Уилямс също се класира напред, а двете могат да се изправят една срещу друга на четвъртфиналите. 35-годишната Винъс надделя над Белинда Бенчич от Швейцария с 6:3, 6:4. Следващата й съперничка е Анет Контавайт.

А Южени Бушар оправда очакванията за здрава битка срещу Доминика Цибулкова и въпреки проблемите, които  двете имаха през сезона, те показаха хубав тенис. В крайна сметка след почти три часа игра до победата стигна канадката - 7-6(9) 4-6 6-3.

Тя ще играе с Роберта Винчи в следващия кръг.