Кой е следващият съперник на Григор в Монреал след "геврека"?

Кой е следващият съперник на Григор в Монреал след "геврека"? Снимка: Getty Images

Григор Димитров опроверга всички информации за това, че е контузен, размазвайки австралиеца Ринки Хиджиката с 6-1 6-0 на старта на "Мастърс"-а от сериите ATP 1000 в Монреал.

Първата ни ракета разпиля австралийския си противник по корта и загуби само един гейм, приключвайки мача си от първи кръг за по-малко от час.

Следващият противник на Димитров също е от "долната земя". Във втория кръг на "Мастърс"-а Гришо ще срещне австралиеца Алексей Попирин, срещу когото има баланс от една победа и една загуба.

И двата им мача датират от 2021-ва. Димитров победи трудно австралиеца в три сета в един от подгряващите турнири на Australian Open, но Попирин си върна по-късно през годината - на US Open, след два тайбрека и отказване на българина при 4-0 в третия сет.

24-годишният Попирин е №62 в световната ранглиста

Мачът между двамата е четвърти в програмата на корт "Роджърс" и ще започне не преди 23:00 ч. българско време.