Защо изгониха четирима фенове от корта заради Джокович?

21-кратният шампион от Големия шлем Новак Джокович поиска фен да бъде изведен от трибуните по време на мача от втория кръг на Откритото първенство на Австралия срещу френския квалификант Енцо Куако.

Зрителят многократно крещеше и провокираше сръбския тенисист и Джокович се оплака на рефера в четвъртия сет.

"Той ме провокира цяла вечер. Цяла вечер. Знаеш за какво говоря. Той е адски пиян, провокира ме от началото. Той не е дошъл да гледа тенис, а да ми пречи. Чудя се: ще предприемеш ли нещо? Чухте го поне 10 пъти. Аз го чух 50 пъти. Защо не можете да помолите охраната да го изведе?", обърна се Джокович към съдията.

Джокович спечели в четири сета с резултат 6:1, 6:7(5), 6:2, 6:0 и в третия кръг ще срещне българина Григор Димитров.

В крайна сметка съдията се вслуша в оплакванията на Ноле и въпросният фен и тримата му приятели, облечени като героя от "Къде е Уоли", бяха изведени.