Реал страда на "Бернабеу", ВАР на два пъти поправи българските съдии

Първоначално изглеждаше, че Рамос е в засада при гола за 1:2, но ВАР показа, че футболист на гостите го е покривал

С кански мъки Реал Мадрид се спаси от унизителна загуба на "Сантяго Бернабеу" и се добра до 2:2 срещу гостуващия Брюж в Шампионската лига.

Играчите на Зинедин Зидан изоставаха с 0:2 и бяха на път да направят ситуацията си в групата отчайваща, но 4 минути преди края се добраха до точката. Мачът беше ръководен от българска съдийска бригада с главен съдия Георги Кабаков, а ВАР поправи грешки на страничните съдии при два от головете.

Още в 9-ата минута след центриране отляво Еманюел Денис прати топката в мрежата на Куртоа. Първоначално асистент реферът вдигна засада, но такава нямаше, ВАР провери гола и го зачете - 1:0 за Брюж.

Оттам нататък мачът се отвори и положенията следваха едно след друго и пред двете врати.

Двамата вратари Миньоле и Куртоа спасиха стопроцентови положения, но в 39-ата минута отново Брюж удари.

След груба грешка домакините загубиха в своята половина, Денис се откъсна сам срещу Куртоа и макар че загуби равновесие, шутира над вратаря за 2:0.

След почивката Реал тръгна на щурм и в 55-ата минута Серхио Рамос отбеляза с глава след центриране на Бензема.

И тук първоначално страничният рефер вдигна засада, но ВАР показа, че такава няма - 1:2.

Накрая драмата стана пълна, тъй като Георги Кабаков изгони капитана на Брюж Рууд Вормер за два бързи жълти картона, а веднага след втория от тях Каземиро изравни с глава и така спаси Реал от загуба.

Въпреки спечелената точка, резултатът е разочароващ за "кралете", които след два мача в групата са на последно място. Те започнаха кампанията в Шампионската лига с поражение с 0:3 от ПСЖ.