Чудесен Локо Пловдив ликува в Европа след две дузпи

Локо взе чиста победа и зарадва феновете си на Лаута Снимка: LAP.bg
Локо взе чиста победа и зарадва феновете си на Лаута

Локомотив Пловдив се завърна в Европа с отлична победа с 2:0 над Спартак Търнава у дома.

Пред многобройните пловдивски фенове, носителите на Купата на България изиграха много стегнат мач и използваха прекрасно своите моменти, а головете отбеляза капитанът Димитър Илиев от две дузпи. Така Локо има чудесни шансове да преодолее втория предварителен кръг на Лига Европа.

"Смърфовете" бяха по-активни от самото начало и наложиха домакински натиск.

В 20-ата минута обаче Спартак стигна до чисто положение и Джино ван Кесел излезе сам срещу Мартин Луков, но стреля зле и не уцели вратата.

В 34-ата минута Димитър Илиев затрудни Русов на отсрещната врата. Три минути по-късно Момчил Цветанов беше спънат точно при влизането си в наказателното поле и реферът отсъди дузпа за Локомотив.

Димитър Илиев изпълни хладнокръвно, пращайки вратаря в другия ъгъл и така Локо поведе с 1:0.

Домакините продължиха да играят по-активно и в началото на второто полувреме и в 60-ата минута Момчил Цветанов спечели още една дузпа за Локо, след като беше изблъскан в гърба.

Зад топката отново застана Димитър Илиев и отново не трепна - 2:0.

Локомотив не допусна гостите да създадат кой знае какво до края на срещата, а организира и няколко обещаващи контраатаки.

Реваншът срещу Спартак е следващия четвъртък, а ако Локомотив се класира напред, ще срещне Страсбург или Макаби Хайфа.