С човек повече Локомотив се изправи след нокдаун и продължава в Европа!

Локомотив имаше предимство от 2:0 в първия мач, но в реванша изоставаше с 0:3 преди гола на Ожболт Снимка: LAP.bg

Локомотив Пловдив продължава напред към третия предварителен кръг на Лига Европа след загуба с 1:3 като гост на Спартак Търнава.

Голът на чужд терен тази вечер класира българския отбор напред при общ резултат от двата мача 3:3. Реваншът се разви драматично и Локомотив изоставаше с 0:3 до 74-ата минута, макар че от края на първата част играеше с човек повече на терена.

Началото на мача беше равностойно, но Спартак откри в 16-ата минута - Филип Дангубович се разписа с глава след центриране отляво.

В 35-ата минута домакините останаха с човек по-малко след директен червен картон на Захуменски. Той фаулира Ожболт като последен в защитата и така тимът на Търнава трябваше да доиграе с човек по-малко.

Въпреки това словаците продължаваха да тестват Мартин Луков, който се отчете с две спасявания до края на полувремето.

През втората част ситуацията на "смърфовете" бързо се влоши. В 51-ата минута реферът отсъди пресилена дузпа за домакините за посягане на Малембана.

Богдан Митрея вкара от бялата точка за 2:0 и изравни резултата от двата мача.

Последваха тежки минути пред вратата на Луков, веднъж и гредата му помогна. Локо обаче също пропусна положения чрез Димитър Илиев и Ожболт.

В 71-ата минута защитата на българския тим заспа при едно центриране от пряк свободен удар и остави Рафаел Тавареш да засече отблизо за 3:0.

Така на Локомотив беше нужен задължителен гол и той падна само три минути по-късно.

Бирсент Карагарен се измъкна отдясно, центрира прострелно и Ален Ожболт с глава донесе златното попадение, което в крайна сметка изпрати Локо в следващия кръг.

Там съперник ще бъде френският Страсбург, отстранил Макаби Хайфа с общ резултат 4:3.