Нова съдийска тесла и ЦСКА е аут от Европа

ЦСКА отпадна от Зоря, след като и в двата мача беше ощетен от съдиите Снимка: LAP.bg
ЦСКА отпадна от Зоря, след като и в двата мача беше ощетен от съдиите

ЦСКА отпадна от Лига Европа в третия предварителен кръг след загуба с 0:1 от Зоря Луганск в реванша в Запорожие.

С общ резултат 1:2, "червените" приключват с евротурнирите след доста равностойни два мача, в които обаче съдиите определено не бяха на страната на българския отбор.

Тази вечер ЦСКА игра с човек по-малко още от 22-ата минута до самия край на мача. Изгонен беше Иван Турицов, който събори откъсващия се Юрченко.

Секунди по-рано обаче реферът беше спестил чиста дузпа за българите за игра с ръка на Михайличенко след изстрел на Кристиян Малинов.

"Армейците" не се отчаяха и в 27-ата минута Евандро стреля опасно, но Шевченко спаси. Към края на полувремето домакините натиснаха и Черниаускас също трябваше да се намесва.

В 54-ата минута Зоря също поиска дузпа, след като топката се удари в ръката на падащия Жанио Бикел. На играчите на Люпко Петрович им трябваше задължителен гол и те чакаха своя момент. В 73-ата минута Малинов се освободи на позиция и стреля много опасно, но Шевченко някак успя да спаси.

Пет минути преди края резервата Митко Митков също тества вратаря на украинците. В 89-ата минута обаче падна единственият гол в мача и той беше във вратата на ЦСКА. При контраатака Назарий Русин преодоля Черниаускас, но ударът му беше избит от голлинията.

Топката се върна в нападателя, който не пропусна при втората възможност при вече опразнена врата - 1:0 за Зоря Луганск.

Голмайсторът вече имаше жълт картон, а в радостта си след гола си съблече фланелката и също видя червения цвят.

Така численото равенство беше възстановено, но за ЦСКА не остана време да доведе мача поне до продължения.

В първия мач в София българският отбор също беше ощетен, тъй като Зоря получи незаслужена дузпа при 1:0 за "армейците".