Байерн продължи терора над Барселона, поредно унижение за каталунците

Байерн продължи терора над Барселона, поредно унижение за каталунците Снимка: Getty Images

Барселона отбеляза отпадането си от Шампионската лига с поредна безславна загуба от Байерн Мюнхен.

Този път каталунците отстъпиха с 0:3 на своя "Камп Ноу" и отчетоха шесто поредно поражение от този съперник.

Още преди началото на мача каталунците бяха разбрали, че отпадат от надпреварата заради победата на Интер над Виктория Пилзен. Това нямаше как да не се отрази на настроението в играта на домакините и те получиха гол още в 10-ата минута.

След страхотен извеждащ пас на Гнабри, Садио Мане се измъкна зад Бейерин и майсторски завърши над Тер Щеген за 1:0.

Барселона привидно владееше инициативата, но опасните положения бяха в полза на баварците, които правеха мълниеносни контри.

В 31-вата минута Среж Гнабри записа още една асистенция, а Ерик Максим Чупо-Мотинг завърши атаката за 2:0.

В самия край на полувремето Байерн изпусна златно положение след спасяване на Тер Щеген и при ответната атака Барса получи дузпа.

Матайс де Лихт препъна Роберт Левандовски и Антъни Тейлър посочи бялата точка, но после изгледа повторение и промени решението си.

Реферът видя, че Де Лихт беше успял да играе първо с топката при намесата си.

В началото на второто полувреме Гнабри се разписа при поредната добра атака на своя тим, но ВАР отмени гола заради засада.

С напредването на минутите Барселона така и не успяваше да тества Свен Улрайх и да постави под въпрос победата на баварците.

В петата минута на добавеното време пък падна и третият гол, дело на Бенжамен Павар.

С този успех Байерн си гарантира първото място в групата кръг преди края. Отборът на Юлиан Нагелсман е недостижим на върха с пълен актив от 15 т.

На второ място в групата ще завърши Интер с 10.

Барселона има едва 4 т. и напролет ще играе в Лига Европа. Това е второ поредно отпадане на "блаугранас" в груповата фаза на Шампионската лига.

За последно тимът записа две поредни отпадания на тази фаза през сезони 1997/1998 и 1998/1999, когато треньор беше Луис ван Гаал.