Ефективен Ливърпул изхвърли Аякс от Лигата

Ефективен Ливърпул изхвърли Аякс от Лигата Снимка: Getty Images

Ливърпул си осигури участие в елиминационната фаза на Шампионската лига с класическа победа с 3:0 в гостуването на Аякс в група "А".

Отборът на Юрген Клоп изхвърли нидерландците от турнира и почти сигурно ги прати в Лига Европа, след като показа ефективен футбол и повече зрялост от съперника си.

Аякс се нуждаеше от победа и натисна в началото, но Ливърпул успя да удържи на този натиск и в края на полувремето да поведе с попадение на Мохамед Салах.

Египтянинът се разписа с елегантен прехвърлящ удар.

В началото на втората част гостите решиха всичко за две минути, като първо Дарвин Нунес удвои с глава, а после се разписа и Харви Елиът.

Това е четвърта поредна победа за "мърсисайдци" в тази група.

Те най-вероятно ще завършат на второ място в нея, освен ако не победят Наполи с над три гола разлика в последния кръг.

Неаполитанците запазиха перфектния си актив в турнира, побеждавайки гостуващия Рейнджърс с 3:0.

В класирането Наполи води с 15 т. пред Ливърпул с 12, Аякс с 3 и Рейнджърс с 0.