Изненадата на вечерта: Ювентус беше повален на собствен терен

Изненадата на вечерта: Ювентус беше повален на собствен терен Снимка: Getty Images

Щутгарт поднесе изненадата на вечерта в Шампионската лига и удари Ювентус с 1:0 насред Торино.

Германците не просто победиха, но и убедително надиграха съперника си на "Алианц Стейдиъм", макар че стигнаха до гол едва в добавеното време.

Щутгарт направи куп пропуски, а вратарят на Юве Матия Перин се представи геройски, за да удържи максимално дълго нулевото равенство.

Перин спаси и дузпа, пропусната от Енцо Мило в 86-ата минута. При наказателния удар Данило от домакините беше изгонен с втори жълт картон.

По-рано се стигна до отменен гол за Щутгарт заради игра с ръка, а гостите имаха и греда на сметката си.

В 92-рата минута Ел Билал Туре донесе трите точки на своите след комбинация с Мило и мощен завършващ удар.

С това Щутгарт събра 4 т. от първите си три мача в основната фаза на турнира.

Юве е с 6 т., след като стартира с две победи.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.