Летящият Наполи пише история в Шампионската лига

Летящият Наполи пише история в Шампионската лига Снимка: Getty Images

Наполи ще играе на четвъртфинал в Шампионската лига за пръв път в историята си.

Неаполитанците продължиха перфектното си представяне през сезона с домакинска победа с 3:0 над Айнтрахт Франкфурт в реванша от осминафиналната фаза.

Тимът на Лучано Спалети не даде никакви шансове на германците и във втория мач и се класира напред с общ резултат 5:0.

Домакините решиха всичко в сблъсъка с гол в добавеното време на първата част. Виктор Осимен засече с глава центриране отдясно и направи общия резултат 3:0, а за Айнтрахт вече нямаше път към обрата.

След почивката Осимен отбеляза втория си гол, а Пьотър Жиелински се разписа от дузпа за крайното 3:0.

"Партенопеите" вече са недостижими на върха в Серия "А", а формата им остава впечатляваща и те продължават да мечтаят и за европейски триумф.